САМО ОД ДДВ ЌЕ СОБЕРАТ МИЛИЈАРДА ЕВРА, ЗА СОЦИЈАЛА ЌЕ ДАДАТ НАД ДВЕ МИЛИЈАРДИ - скроен најтешкиот буџет, кој ќе ги троши парите идната година


Народните избраници ќе имаат многу работа во следните 20 дена. Треба да прочитаат 513 страници буџетско четиво, кое вчера доцна попладнето стигна во ...
| | веќе видена | слични

Во екот на големата политичка бура која се случува во земјава после локалните избори, во чија сенка беше презентиран и Буџетот за идната година, малкумина беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никој нема контрола врз државниот буџет, а со цела консталација на работите со нереално довезување јаглен, мазут, ситуацијата со празнење на буџетот ќе ...
| | веќе видена | слични

Доколку се продолжи со ваквото празнење на буџетот заради набавка на скапа електрична енергија, заради нула домашно производство долгот на државата ќе расте, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трајко Славевски беше жесток противник на зголемување на минималната плата, а денес е против Буџетот за 2022 година, кој е развоен и носи многу повеќе пари за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

За 2022 година планираме развоен Буџет, со повисоки капитални инвестиции од дефицитот, и насоченост на парите според политики што ќе дадат поголем ефект кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-ВМРО-ДПМНЕ има проблем секогаш кога парите од Буџетот се користат за реализација на капитални инвестиции важни за економскиот раст. Трајко Славевски беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одбраната на 22 годишното момче кое ја прегази 24 радовишанка на раскрсницата кај Сити мол, ќе поднесе жалба на притворот, велат од адвокатскиот тим за ТВ 24. ...
сите 159 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 517 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 321 | | | веќе видена

Испораката доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Антони Блинкен на Киев оваа недела поради загриженоста на Киев и неговите западни сојузници за ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО ОД ДДВ ЌЕ СОБЕРАТ МИЛИЈАРДА ЕВРА, ЗА СОЦИЈАЛА ЌЕ ДАДАТ НАД ДВЕ МИЛИЈАРДИ - скроен најтешкиот буџет, кој ќе ги троши парите идната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: