Овие намирници ќе ви ја нагласат желбата за секс

Некои намирници се како создадени едни за други, додека пак одредени комбинации може да доведат до здравствени проблеми, па треба да ги избегнуваме. Кога е ...
| | веќе видена | слични

Целерот, свеж и крцкав, а со малку калории и многу хранливи материи - е одлична храна за хидратација на телото. Сокот од целер неодамна стана популарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Витаминот Д е особено важен витамин, кој има силно влијание врз многубројни витални функции на човековиот организам: го регулира метаболизмот на калциумот и ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што на организмот му е потребен во мали количини, цинкот е еден од основните елементи неопходни за здравјето. Цинкот е особено важен елемент за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие намирници ќе ви ја нагласат желбата за секс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: