Во март ќе се реновира пистата на аеродромот во Скопје

10 копии
4 копии
3 копии

Активности за обнова на пистата на Скопскиот аеродром ќе се спроведат од 28 март до 16 мај следната година и во тој период авиосооообраќајот ќе се реализира од ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата ТАВ Македонија информираат дека пистата на Меѓународниот аеродром Скопје ќе биде подложена на рехабилитација во времетраење од 50 дена, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ТАВ Македонија ја информира јавноста, вклучувајќи ги сите патници кои патуваат и планираат да патуваат преку Меѓународниот Аеродром Скопје, дека како дел од ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот аеродром Скопје најави дека следната година ќе ја реновира пистата, што ќе доведе и до измени во авиосообраќајот. Градежните работи ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почнувајќи од 28 март до 16 мај 2022, во времетраење од 50 дена, ТАВ Македонија планира да ја рехабилитира пистата на скопскиот аеродром. Поради ваквиот зафат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 576 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 307 | | | веќе видена

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД и испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото го направија и ...
сите 585 | | | веќе видена

Републичкиот јавен обвинител добил закани по живот за случај кој е затворен без обвинение. Наводна терористичка организација во писмо му пишала дека ќе го ...
сите 49 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 282 | | | веќе видена

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков бара преиспитување на одликата за старт на второто полугодие. Тој вели дека во време на висок процент на заразени, зима и ...
сите 134 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена

Двајца млади скопјани се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера наутро во 07:50 часот било на скопската обиколница, во ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во март ќе се реновира пистата на аеродромот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: