Пролетни температури до крајот на неделата

4 копии
9 копии
6 копии

Најстудено утрово е Берово со измерени два степена под нулата, а најтопло во Гевгелија со 9 степени во 7 часот, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Нула степени се измерени во Скопје – Петровец, 1 степен во Крива Паланка и Маврово, два во Крушево, Лазарополе, Куманово и Штип, 3 степени во Битола, Скопје – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и ...
сите 392 | | | веќе видена

„Гледаме дека со сегашната позиција на Шведска и Финска кои одлучија да аплицираат за членство во НАТО , одговорот од сојузниците е оваа апликација да биде ...
сите 514 | | | веќе видена

Денеска и официјално почнува соборот на СПЦ на кој се очекува да се расправа и за МПЦ ОА . Дел од српските медиуми повикувајќи се на свои извори од СПЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието, коментираше ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 128 | | | веќе видена

Ако СДСМ навистина се грижеше за граѓаните и Македонија досега Ковачевски ќе ја прифатеше подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Но Ковачевски ...
сите 63 | | | веќе видена

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со ...
сите 85 | | | веќе видена

„Пеколот дојде на Земјата. До Азовстал“, напиша пратеникот на градското собрание на Мариупол, Петро Андриушченко на Телеграм, каде што објави видео од нападот ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пролетни температури до крајот на неделата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: