Оваа индустрија ќе отвори милиони работни места во следните децении


Наскоро, најголем проблем во секторот на соларната енергија би можел да биде недостигот на работна сила. Затоа, европското здружение на соларната индустрија ...
| | веќе видена | слични

Неколку европски земји им нудат ваучери за културни содржини на младите. Овие ваучери може да се потрошат на книги, претстави, концерти, филмови, изложби итн. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните алармираат дека не ги искористиле ваучерите кои им ги дадоа туристичките агенции за неискористените резервирани патувања во 2020 година . Се плашат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 396 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе прими претставници на повеќе македонски здруженија од Бугарија. Средбата се одржува на иницијатива на организациите ...
сите 315 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието за ...
сите 274 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Досега околу 40 наши државјани во Украина се пријавиле за евакуација доколку дојде до воена состојба во таа земја. Министертсвото за надворешни работи пред ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа индустрија ќе отвори милиони работни места во следните децении

Од:
До кого (е-маил):
Порака: