Таравари: Бандити од ДУИ ми упаднаа дома и се закануваа

2 копии

Ајде да се потсетиме да речеме еве и на миленикот на Зоран Заев, Костадин Костадинов кој во една прилика рече чуму ти е идентитет, ако немаме пари. Ајде да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бранот на промените ја зафати Македонија и нема да може да биде сопрен. Сведоци сме во овие неколку дена дека тоа нема да оди лесно и дека узурпаторите нема ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Јас сакам да потсетам дека денес на денешен датум се навршуваат два месеци од трагедијата која што се случи во модуларната болница во Тетово. И за жал имаше 14 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она споменувањето на оган и слично може единствено да ме асоцира со колабрирањето на енергетскиот систем и со недомќинското работење. Според мене тука би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ние имавме средба со претседателот Мицкоски, со коалицијата и договорено е да се даде прво шанса да не влеземе во голема криза, да не ја соборуваме Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во изминатиов временски период имаше многу погрешни политики, ова е круна во континуитет, значи немавме интервали туку еден континуитет од грешка во грешка се ...
| | веќе видена | слични

Јакимовски додаде дека според неговото политичко искуство за Заев и неговата партија би било подобро што побргу да одат на избори и да го пресечат овој бран. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секоја година крај на октомври Владата усвојува енергетски биланс на државата. Енергетскиот биланс е со сила на закон, како уредба. Значи него го подготвува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 357 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 493 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 617 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 221 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Бандити од ДУИ ми упаднаа дома и се закануваа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: