Таравари: Народот во Гостивар се плашеше да се јави по телефон, па пишуваа пусулчиња како во 19 век


Стигнавме до дереџе, луѓето во Гостивар се плашеа да се јават по телефон, туку пишуваа пусулчиња како во 19-тиот век, вели старо-новиот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

„По длабокиот пораз на Зоран Заев на локалните избори и по сигналите, кои ги испрати ДУИ за помош до меѓународните фактори, откако им се разнишаа фотелјите, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во гостување на косовската телевизија Т7 дојде до бројни препукувања меѓу функционерите на ДУИ и Алијанса за Албанците Арбен Таравари и Агим Нухиу. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Единствената грижа на ДУИ им е само како да се спасат од правдата, реагираше Арбен Зеќири, портпаролот на Алијансата на Албанците, на својот фејсбук профил во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 628 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Народот во Гостивар се плашеше да се јави по телефон, па пишуваа пусулчиња како во 19 век

Од:
До кого (е-маил):
Порака: