Таравари: Сите го напуштаат бродот кој што тоне, има реални шанси за ново мнозинство


Јас мислам дека ќе има и ново мнозинство, постојат реални шанси да има ново мнозинство, најави Арбен Таравари градоначалник на општина Гостивар во вечерашното ...
| | веќе видена | слични

„Еден од двајцата пратеници – Турци во Собранието на Република Македонија им го врти грбот на коалицијата со СДСМ и на Зоран Заев. Се очекува тој да гласа утре ...
| | веќе видена | слични

„По длабокиот пораз на Зоран Заев на локалните избори и по сигналите, кои ги испрати ДУИ за помош до меѓународните фактори, откако им се разнишаа фотелјите, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во гостување на косовската телевизија Т7 дојде до бројни препукувања меѓу функционерите на ДУИ и Алијанса за Албанците Арбен Таравари и Агим Нухиу. ...
| | веќе видена | слични

„Во недела, 14.ноември, ќе се одржи третиот круг на локалните избори во Дебар. Ова е единствената општина каде што се уште не е избран претседател, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Претставници на огранокот на Алтернатива во Чаир велат дека вчера одржале итен состанок во врска со создадената политичка ситуација. Од овој состанок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 502 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 633 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 229 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Сите го напуштаат бродот кој што тоне, има реални шанси за ново мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: