Таравари: Зоран Заев доживеа изборен дебакл како што ниту еден претседател на партија последните 30-тина година немал

После ваквиот пораз не знам дали имал некој претседател на партија последните 30 години и од морален апсект убаво направи, иако јас пак мислам дека може да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „360 Степени“ на Алсат М телевизија истакна дека граѓаните на овие избори во Куманово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитриевски посочи дека нема потпишано никаква предизборна коализија со ВМРО-ДПМНЕ.-Нивниот став беше принципиелен и дадоа поддршка на сите кандидати кои беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во изминатиов временски период имаше многу погрешни политики, ова е круна во континуитет, значи немавме интервали туку еден континуитет од грешка во грешка се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секоја година крај на октомври Владата усвојува енергетски биланс на државата. Енергетскиот биланс е со сила на закон, како уредба. Значи него го подготвува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 истакна дека Шилегов бил визионер во делот на развојот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој овој мандат го доби како независен кандидат иако беше кандидиран на претходните избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

„Проектот на власта за образованието тврдам дека е пропаднат. Значи проектот за да ви биде успешен треба да функционира на целата територија на Македонија. Не ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 информираше дека голем број на пријатели, функционери поранешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 357 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 492 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.А.(33), Ф.Е.(40), Џ.А.(30), Е.Б.(33), Е.А.(26) и Ф.Ќ.(39), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 503 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 616 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) бара итна средба со претседателот на Владата, вицепремиерот за економски прашања и со министрите за финансии и за труд ...
сите 222 | | | веќе видена

Ако нешто се реши, ќе се реши во име на геополитика. Средбата во Рим на македонскиот и бугарскиот премиер не може да донесе промени преку ноќ.Советникот на ...
сите 338 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Зоран Заев доживеа изборен дебакл како што ниту еден претседател на партија последните 30-тина година немал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: