Скопјанец со пиштол се заканувал на полицајци на избирачко место

2 копии

На 09.11.2021 во 21:30 часот во СВР Скопје, С.Н.(40) од с.Крушопек, скопско, пријавил дека во с.Сарај, скопско, неговиот малолетен син бил физички нападнат со ...
| | веќе видена | слични

На 09.11.2021 во 12:15 часот во СВР Скопје, М.М.(57) од с.Бојане, скопско, пријавил дека околу 12:15 часот во објект на ул.„Перо Наков“, на подрачјето на Гази ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Единствен начин за да докажеме и покажеме дали анкетите се точни, е да одиме на избори, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
сите 664 | | | веќе видена

Шведска ќе испрати дипломати во Турција за да се обиде да ги надмине приговорите на Анкара на нејзиниот план за пристап во НАТО, рече министерот за одбрана ...
сите 570 | | | веќе видена

Соборот на СПЦ денеска го одобри канонското единство на СПЦ со Македонската православна црква, односно „Охридска архиепископија“, пишуваат српските медиуми. ...
сите 508 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 131 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 154 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Украинците ќе преименуваат железничка линија во „Стефаниа експрес“, по победничката песна на Евровизија отпеана од Калуш Оркестра. var ai_script = ...
сите 118 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 55 | | | веќе видена

На седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ највисокото раководство на партијата ќе одлучи кои ќе бидат следните чекори на делување, откако веќе неколку дена ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец со пиштол се заканувал на полицајци на избирачко место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: