Новиот градоначалник на Брвеница им се обрати на граѓаните и на македонски и на албански јазик, порачувајќи дека нема да има делби по етничка припадност

Новиот градоначалник на Брвеница, Јовица Илиевски, порача дека кога станува збор за општиот интерес не смее да се прави никаква разлика според верска или ...
| | веќе видена | слични

Новиот градоначалник на Битола Тони Коњановски денеска ја презеде функцијата од Наташа Петровска. Коњановски во Општината беше пречекан со аплауз од дел од ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во зградата на општина Битола, примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Битола. Во градоначалничкиот кабинет, новиот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Дел од проектите кои се конструктивни и беа дел од програмите на сите кандидати за градоначалници сметам дека треба да бидат вклучени за имплементација на Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Тони Коњановски, денеска од општинската изборна комисија го доби уверението за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 363 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 432 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што ќе придонесе за ...
сите 189 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 479 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот градоначалник на Брвеница им се обрати на граѓаните и на македонски и на албански јазик, порачувајќи дека нема да има делби по етничка припадност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: