Субвенции за плати и посебен надомест за струја бараат занаетчиите


Надлежните од Занаетчиската Комора на Република Северна Македонија (ЗКРСМ) велат дека избраните градоначалници да ги почитуваат барањата на занаетчиите кои се ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија најавува Генерален штрајк доколку пратениците не ги изгласаат измените во законот за работни односи со кои недела станува ...
| | веќе видена | слични

Златарници, фризерски салони, пиљарници, училишта за странски јазик и мали бутици, со првиот мрак ги гаснат излозите и светлечките реклами за да заштедат и да ...
| | веќе видена | слични

Предлог-буџетот за 2022 кој влезе во Собранието ги исфрли на површина проектираните бруто плати на инспекторите во земјата за следната година. Како што веќе ...
| | веќе видена | слични

Законот за недела неработен ден - нема абер да се донесе. Измените во законот со кој се предвидува недела да биде неработен ден за 90% од работниците и ...
| | веќе видена | слични

На работниците им е веќе преку глава од партиските препукувања, надмудрувања и лицитирања околу тоа кој отсега ќе биде на власт. Тие си го бараат ветеното, а ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Сојузот на синдикати на македонија бара од пратениците веднаш да ги усвојат сите законски решенија кои се заглавени во собранието, а се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични

Бараат да се усвои законското решение со кое недела се прогласува за неработен ден и со кое сите оние кои работат во дејностите каде не може да има застој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Утре ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и ...
сите 392 | | | веќе видена

„Гледаме дека со сегашната позиција на Шведска и Финска кои одлучија да аплицираат за членство во НАТО , одговорот од сојузниците е оваа апликација да биде ...
сите 514 | | | веќе видена

Денеска и официјално почнува соборот на СПЦ на кој се очекува да се расправа и за МПЦ ОА . Дел од српските медиуми повикувајќи се на свои извори од СПЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието, коментираше ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 128 | | | веќе видена

Ако СДСМ навистина се грижеше за граѓаните и Македонија досега Ковачевски ќе ја прифатеше подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Но Ковачевски ...
сите 63 | | | веќе видена

По само енколку часа од победата на Евроснг, украинската група Калуш Оркестра на јутјуб го објавија видео спотот за победничката песна „Стефаниа“. Видеото е со ...
сите 85 | | | веќе видена

Вардар 1961 го подигна 15. пехар во Купот на Македонија. Избраниците на Давид Дејвис уште еднаш покажаа зошто се најдобри во Македонија и зошто долго време е ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за плати и посебен надомест за струја бараат занаетчиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: