Семејство остана без кров над глава - Избувна пожар во гевгелиско Мрзенци


Рано утрово, нешто после 1 часот по поноќ, пожарникарите од ТППЕ Гевгелија добиле дојава за пожар на куќа во селото Мрзенци, сопственост на Славко Станојковиќ. ...
| | веќе видена | слични

По третпат избувна пожар во ист стан во скопската населба Пролет. Станува збор за стан чиј сопственик според сведоштвата на соседите е лице со посебни потреби. ...
| | веќе видена | слични

Не било првпат да избувне пожар во истиот стан во населбата Пролет во Скопје, а соседите го опишуваат живеалиштето на 60-годишникот како депонија во стан. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Депонија Дрисла во стан - вака го опишуваат станарите од зградата во населбата пролет, станот каде утринава изби пожар. Иако домот му е на само стотина метри ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 748 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски.Ја информираме ...
сите 204 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 208 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејство остана без кров над глава - Избувна пожар во гевгелиско Мрзенци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: