Мицкоски до новите градоначалници: Јас ќе бидам вашиот најдобар пријател, но и најостриот критичар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес им се обрати на новите градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за „Обнова на Македонија“. - Заборавете на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој беше мета на негативна кампања изминативе години, успеа со хируршки потези или со негов речник математички ...
| | веќе видена | слични

Заев од миленик на странците, од реформатор и нобеловец, од силна поддршка од надворешни фактори и самокрунисан цар стигна до длабок пораз кој предвидува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

зминува недела дена од катастрофалниот пораз на Зоран Заев и СДСМ на овие локални избори. Речиси една недела е скриен во глувческа дупка и не се појавува во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев излезе апсолутен губитник, народот бара промена на заевизмот како форма на владеење во Македонија, како на локално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 331 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 299 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во НАТО Џулијан Смит изјави дека Шведска и Финска би можеле да се приклучат кон Алијансата во текот на „следните неколку месеци“. Таа ...
сите 703 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји, по средбата во Бугарија со претседателот Румен Радев, премиерот Кирил Петков и ...
сите 856 | | | веќе видена

Доколку стане членка на НАТО, Финска не сака да распореди нуклеарно оружје или да постави воени бази на својата територија, изјави финската премиерка Сана ...
сите 262 | | | веќе видена

Активната блокада во парламентот ќе продолжи и нема да глумиме нормализација, затоа што и реалноста која ја живееме не е нормална, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 476 | | | веќе видена

Во Министерството за труд и социјална политика претпладнево ќе се оддржи нова средба помеѓу министерката Јованка Тренчевска и претседателот на Синдикатот за ...
сите 316 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 228 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до новите градоначалници: Јас ќе бидам вашиот најдобар пријател, но и најостриот критичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: