Мицкоски до идните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ: Немојте да го разочарате народот!

Сакам да се обратам до идните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за „Обнова на Македонија“ – немојте да го разочарате народот. Заборавете на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој беше мета на негативна кампања изминативе години, успеа со хируршки потези или со негов речник математички ...
| | веќе видена | слични

Заев од миленик на странците, од реформатор и нобеловец, од силна поддршка од надворешни фактори и самокрунисан цар стигна до длабок пораз кој предвидува и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

зминува недела дена од катастрофалниот пораз на Зоран Заев и СДСМ на овие локални избори. Речиси една недела е скриен во глувческа дупка и не се појавува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 577 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 159 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 426 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 283 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 367 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до идните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ: Немојте да го разочарате народот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: