По здравствената и политичка, пристигна и енергетската криза

Македонците веќе втора година живеат во здравствена криза предизвикана од ковид пандемијата во светот. Паралелно со здравствената и политичката криза, за која ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Најавената оставка на премиерот и лидер на Социјалдемократскиот сојуз Зоран Заев, анализа на изборните резултати и последните случувања на политичката сцена по ...
| | веќе видена | слични

Од партијата потврдуваат дека за вечер во 18 часот е закажана седница на Извршниот, а во 20 часот на Централниот одбор. Најавената оставка на премиерот и лидер ...
| | веќе видена | слични

Попладне ќе заседаваат извршниот и централниот одбор на СДСМ. Сепак, од партијата не откриваат детали дали ќе биде разгледана оставката на лидерот Заев, освен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По здравствената и политичка, пристигна и енергетската криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: