Низа од кризи чека за решавање


4 копии

Неспособноста, неодговорноста, а пред се криминалните политики на власта на Заев ја донесоа Македонија пред енергетски колапс, велат од ВМРО ДПМНЕ. Најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста, неодговорноста, а пред се криминалните политики на власта на Заев ја донесоа Македонија пред енергетски колапс, велат од ВМРО-ДППМНЕ. Од ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста, неодговорноста, а пред се криминалните политики на власта на Зоран Заев ја донесоа Македонија пред енергетски колапс, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Од ...
| | веќе видена | слични

Инцидентите и хавариите во електроенергетските капацитети никој не може да ги предвиди, но тие не треба да бидат изненадување ако се земе предвид дека ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе одлука за прогласување на кризна состојба во енергетскиот сектор во траење од 30 дена на барање на Комисија за следење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата прогласи енергетска кризна состојба во времетраење од 30 дена. Со оваа постапка ќе може финансиски да ги помогне компаниите - ЕСМ и МЕПСО. Но наместо ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе одлука за прогласување на кризна состојба во енергетскиот сектор во траење од 30 дена, кажа министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични

ПРОГЛАСЕНА Е ЕНЕРГЕТСКА КРИЗНА СОСТОЈБА Министреот за економија, Крешник Бектеши, објави дека Владата на денешната седница донесе одлука за прогласување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Виктор Андонов, советник за енергетика во кабинетот на Претседателот на владата во емисијата 24 анализа истакна дека денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Низа од кризи чека за решавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: