Таравари: Од денес почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден


Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, вечерва во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 откри дека од денеска започнале формални преговори за ново ...
| | веќе видена | слични

Доколку не и се изгласа недоверба на Влада, наредните 90 дена не може да има повторно гласање за ова прашање, изјави вечерва во Клик Плус собранискиот спикер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вечерва гостува во дебатниот магазин на „Click Plus“ каде се разговара околу најавената седница за гласање на доверба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Андреј Жерновски од СДСМ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри како ќе се зголемува актуелното мнозинство. „Можам да потврдам дека ова мнозинство е ...
| | веќе видена | слични

Бучковски, кој сега е специјален претставник на владата за Бугарија, смета дека доколку во Софија има политичка влада, во декември ќе има уште една можност за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Од денес почнавме формални преговори за ново мнозинство, СДСМ тоне секој ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: