Таравари: Нови избори најдоцна во октомври 2022


Доколку не и се изгласа недоверба на Влада, наредните 90 дена не може да има повторно гласање за ова прашање, изјави вечерва во Клик Плус собранискиот спикер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери вечерва гостува во дебатниот магазин на „Click Plus“ каде се разговара околу најавената седница за гласање на доверба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Андреј Жерновски од СДСМ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 откри како ќе се зголемува актуелното мнозинство. „Можам да потврдам дека ова мнозинство е ...
| | веќе видена | слични

Бучковски, кој сега е специјален претставник на владата за Бугарија, смета дека доколку во Софија има политичка влада, во декември ќе има уште една можност за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Нови избори најдоцна во октомври 2022

Од:
До кого (е-маил):
Порака: