Мнозинството во Собранието е стабилно, засега нема предвремени избори


Претставниците на сите партии од парламентарното мнозинство во потврдија дека мнозинството во Собранието е стабилно и изјавија дека не се потребни предвремени ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи за „Слободен печат“ даде детали во однос на средбите на лидерот на ДУИ, Ахмети со Заев и Мицкоски, пишува порталот. Согласно изјавата на Османи, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните средби на лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на СДСМ и градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, на својот „Фејсбук“ профил напиша дека треба да го остават премиерот и претседател на ...
| | веќе видена | слични

Време е кога треба да го оставиме Зоран Заев, да биде тоа што е, таков каков што е, да го прави тоа што најдобро го знае, растеретен од товарот на кој кому бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Функционери, членови и активисти на СДСМ се сѐ погласни во барањата од премиерот и лидер на партијата, Зоран Заев да се откаже од оставка. Последен во низата е ...
| | веќе видена | слични

Подмладокот на СДСМ бара од лидерот на партијата, Зоран Заев да се откаже од оставката. Претседателот на Социјалдемократската младина на Македонија, Марко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 511 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнозинството во Собранието е стабилно, засега нема предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: