Мисајловски до власта: Дојде време да ги пакувате куферите


2 копии

Мината година имавме парламентарни избори кои беа предвремени, за потсетување по Преспанскиот договор, а народот јасно кажа дека ја дава довербата на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Убедена сум дека не само ВМРО-ДПМНЕ, туку и сите потпишани на иницијативата за недоверба на Владата се јасни. Но, и оние кои се дел од СДСМ или владеачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поднесената иницијатива за гласање на недоверба на Владата е од луѓе против заевизмот. Целта е јасна се бара промена на заевизмот, важно е да се формира ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник при гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа рече дека би требало да има и кривична ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во Грција, во изминатите денови активно ги следат случувањата во Македонија, почнувајќи од најавената оставка на Зоран Заев минатата седмица, до ...
| | веќе видена | слични

ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА Ова е најпосакувано сценарио за власта. Доколку опозицијата не успее да обезбеди мнозинство од 61 пратеник, Владата на премиерот Заев ...
| | веќе видена | слични

Точно 61 пратеник се потпишани на барањето за гласање доверба на Владата, и тоа од ВМРО-ДПМНЕ, Беса, Алијанса, Алтернатива и Левица, кои веќе стигна во ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од малите политички партии кои сега се дел од мнозинството на СДСМ биле подготвени за соработка со ВМРО-ДПМНЕ но не и да гласаат за недоверба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 504 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 628 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 126 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето лицемерие. Тоа е партијата која двојно го зголеми јавниот долг за да гради лажен барок и споменици, а сега во време на криза ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски до власта: Дојде време да ги пакувате куферите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: