Мисајловски: Вчера се случи крик на народот - ќе видите дека ќе има резултати


Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вели дека вчера се случил крик на народот. Во гостувањето на Алфа рече народот се одлучил да ја ...
| | веќе видена | слични

На последните локални избори во Македонија, народот јасно даде порака и поддршка за кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ во кои што препознаа визија во ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани на локалните избори гласаа за промени. Незадоволни од градоначалниците на СДСМ и нивната да се каже неработа и стагнација на општините, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се на терен од прв ден, се откажуваат од привилегиите и ќе започнат 3 капитални проекти уште првиот месец. Со самото стапување ...
| | веќе видена | слични

Со самото стапување на функцијата градоначалник, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ излегоа на терен и почнаа со средување на општините, зголемување на хигиената, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во Тема на денот во централниот дневник на ТВ Сител, рече дека на новоизбраните градоначалници од ...
| | веќе видена | слични

-Три работи, тоа што го ветивме да го исполниме. Сега веднаш што можеме да направиме откако е согледана состојбата. Состојбата е катастрофална, но не треба да ...
| | веќе видена | слични

МИЦКОСКИ ГИ ПОВИКА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ДА СЕ ЗАФАТАТ СО РАБОТА Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес - конференција изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски постави рок до утре попладне доколку премиерот не ја поднесе оставката тие ќе ја поднесат интерпелацијата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги демантира ...
| | веќе видена | слични

Се што ветивме треба да се исполни, да се засукаат ракавите што побрзо за да се почне со решавање на проблемите на граѓаните од сите населени места, општини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Вчера се случи крик на народот - ќе видите дека ќе има резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: