Мисајловски: Вчера се случи крик на народот, ова е заедничка победа бидејќи ние имаме само една Македонија


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше гостин во „Што не е јасно“ на Алфа ТВ. Тој од страна на новинарот Љупчо Цветановски беше прашан што според него се ...
| | веќе видена | слични

Дали ветената оставка на премиерот Заев станува беспредметна по поднесеното барање на опозицијата за изгласување (не)доверба на владата? Што ако тој ја повлече ...
| | веќе видена | слични

Со последните реакции на официјални претставници на Брисел, веќе се забележува извесно „ретерирање“ на ригидните ставови на Унијата во врска со македонското ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Свето Тоевски Граѓаните на Република Македонија, и Македонци и Албанци и Турци, Роми, Срби… сите се заплашени од ситуацијата околу струјата: има ли ...
| | веќе видена | слични

Во историските читанки, терминот „Болниот од Босфорот“, се однесува на Отоманската империја, но во конкретниот временски период: деветнаесеттиот и дваесеттиот ...
| | веќе видена | слични

Целосен пресврт на македонската политичка сцена откако лидерот на опозицијата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го зададе најсилниот пораз на СДСМ и Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој беше мета на негативна кампања изминативе години, успеа со хируршки потези или со негов речник математички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавна покана и до БЕСА и до сите опозиционери, и до сите граѓани да се приклучат на протестот на 18-ти јуни. Затоа што тој нема да биде протест на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 450 | | | веќе видена

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека фабриката „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена. -Територијата на металуршката фабрика „Азовстал“ во ...
сите 292 | | | веќе видена

Особено ги ценам напорите кои Франција ги вложува во насока на одблокирање на евроинтегративниот процес преку одржување на првите меѓувладини седници со ...
сите 284 | | | веќе видена

Женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров пред 20 години ја освои европската титула во женската Лига на шампиони. Поводот од 20 години вчера беше прославен ...
сите 125 | | | веќе видена

ИМА ПРЕСУДИ ЗА РУШЕЊЕТО НА КОСМОС Никола Груевски доби казна затвор првостепено од девет години за рушењето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ поради ...
сите 53 | | | веќе видена

Во црквата Свети Сава во Белград денеска со заедничка литургија беше официјализиран чинот на враќање на Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Вчера се случи крик на народот, ова е заедничка победа бидејќи ние имаме само една Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: