Македонски телеком ги зголеми приходите од продажба за 5,7 проценти

Приходите од продажба на Македонски телеком се зголемени за 5,7 проценти во првите девет месеци од годинава во споредба со истиот период од претходната година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути На крајот на октомври годинава, бруто девизните резерви на Хрватска достигнуваат 24,5 милијарди евра, што е за 100 милиони евра или ...
| | веќе видена | слични

Беркшир Хатавеј, конгломератот на американскиот милијардер Ворен Бафет, кој важи за инвестициски гуру со речиси непогрешлива деловна острина, забележа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

ИКЕА ќе ги зголеми цените поради очекувањата за сериозно зголемување на глобалниот синџир на снабдување во следната година, објави Би-Би-Си, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 835 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот им рече на пратениците дека западните сојузници „едногласно“ ќе реагираат на секој руски напад врз Украина и ќе воведат „најстроги“ санкции досега. ...
сите 464 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 128 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски телеком ги зголеми приходите од продажба за 5,7 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: