Во цревата во текот на животот се таложат 15 килограми отрови: Исчистете ги со помош на овој руски народен лек


За просечни 70 години живот, низ нашите црева минуваат 100 тона храна и 40 илјади литри течност, што доведува до заклучокот дека во стомакот се таложат околу ...
| | веќе видена | слични

Кога во цревата ќе се наталожи поголема количина на токсини, целиот организам е на удар. Токму ова складирање токсини може да биде причина за многу заболувања. ...
| | веќе видена | слични

Иако одамна знаеме дека се работи за органски мед, производот на пчелите е многу корисен за целиот организам. Тој е многу моќен антиоксиданс, спречува ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Универзитетот во Лос Анџелес откриле дека соединението на куркуминот, содржано во зачини, (куркума )го зголемува расположението, а редовната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во цревата во текот на животот се таложат 15 килограми отрови: Исчистете ги со помош на овој руски народен лек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: