Јовица Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ победи во Брвеница, општина со мнозинство Албанци

Општина Брвеница повеќе не е на списокот на општини кои треба да ги водат Албанци. За разлика од 36 гласа, оваа општина во следните четири години ќе ја води ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „360 Степени“ на Алсат М телевизија истакна дека граѓаните на овие избори во Куманово ...
| | веќе видена | слични

„Нивниот став беше принципиелен и дадоа поддршка на сите кандидати кои беа независни или не беа кандидирани од Социјалдемократскиот сојуз. Условите во Куманово ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Суштинските проекти од програмите на сите кандидати за градоначалници во Општина Куманово ќе се инкорпорираат во една заедничка програма и во следните четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски имаше заедничка работна средба со сите кандидати за градоначалници во Куманово.Горд сум што седнавме на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, денеска оствари средба со сите кандидати за градоначалници за Куманово, Оливер Илиевски од СДСМ, Тони ...
| | веќе видена | слични

Наше Куманово ја доби поддршката од граѓаните како натпартиска граѓанска иницијатива. Тоа бара од нас одговорност плус за спроведување на нашите ветени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата Студио 10 на телевизија 24 истакна дека Шилегов бил визионер во делот на развојот на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој овој мандат го доби како независен кандидат иако беше кандидиран на претходните избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Старо-новиот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во гостувањето на посочи дека дел од луѓето кои се на министерски позиции, како Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 484 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 613 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 493 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Дарко Лазаров во емисијата 24 анализа потенцираше дека ребалансот на буџетот се прави многу рано и најчесто се прават во септември. ...
сите 214 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, ...
сите 50 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовица Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ победи во Брвеница, општина со мнозинство Албанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: