Таравари прогласи победа во Гостивар


Тој посочи дека ќе го реализираат ветеното од предизборната кампања, но и оти ќе ги завршат веќе почнатите проекти.– Вевчани ќе го вратиме на сите вевчанци. ...
| | веќе видена | слични

Со врачувањето на уверенијата на избраниот градоначалник, членовите на Советот на општина Гостивар и одржувањето на конститутивната седница, денеска е означен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот градоначалник на Општина Демир Хисар Никола Најдовски ја презеде функцијата од досегашниот градоначалник Марјанче Стојановски. Стојановски на ...
| | веќе видена | слични

Стојановски на новиот градоначалмик му посака успешна работа, просперитет, економски развој на општината и реализација на проекти кои се во тек, како и нови ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Општинска изборна комисија Росоман, Ѓорѓи Крстевски денеска им ги врачи уверенијата на новоизбраниот градоначалник и членовите на Советот на ...
| | веќе видена | слични

Тој најпрво се заблагодари на досегашниот градоначалник Живко Сиљаноски за успешната работа и најави мандат исполнет со работа и проекти.– Се чувствувам ...
| | веќе видена | слични

Во краткото церемонијално обраќање, Ризов на сите им посака успешна работа и плодна соработка при носењето на одлуки во интерес на сите граѓани на Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 617 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид преку соопштение реагираат за кривичната пријава против градоначалникот Кирил Пецаков.„ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката ...
сите 199 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 242 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Одговорност за енергетската криза мора да има, затоа е непходно да се разрешат првите луѓе на Регулаторна, ЕСМ, но и министерот за економија и вицепремиерот за ...
сите 227 | | | веќе видена

Во Србија 2.000 медицински работници се на боледување поради коронавирусот. Министерството за здравство соопшти дека 29 се на болничко лекување, а останатите ...
сите 284 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 355 | | | веќе видена

Пет европски држави ќе донираат 47 милиони долари финансиска помош за Украина. Во оваа група се Велика Британија, Канада, Шведска, Швајцарија и САД. Тие ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари прогласи победа во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: