Во Општина Чашка победи кандидатот на СДСМ Горанчо Стојановски


Во изминатите шеснаесет години, улогата на градоначалничка на општина била доделена вкупно 15 пати, а истата ја играле 13 жени. Улогата на градоначалник, од ...
| | веќе видена | слични

На Локалните избори 2021 имаше вкупно 299 кандидати за градоначалници. Според родовата застапеност, од вкупниот број кандидати за градоначалници, 91,64 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите 16 години, улогата на градоначалничка на општина била доделена вкупно 15 пати, а истата ја имале 13 жени. Улогата на градоначалник, од друга ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ќе се зборува во раководството на партијата. Ако ме прашувате за мојот личен став, јас сум за напуштање на мнозинството“, изјави Хоџа за ТВ21.Хоџа потврди и ...
| | веќе видена | слични

По прегласувањето во Желино, министерот за земјоделие од БЕСА Аријанит Хоџа за ТВ21 вели дека тој лично е за напуштање на Владата. Прегласувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Државната изборна комисија беа поднесени вкупно 15 приговори поднесени од ДУИ – пет, ТМРО – седум и Група избирачи Енвер Пајазити – три. ДИК ги разгледа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 824 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Прашањето на почеток на преговорите на Брисел со Северна Македонија е неопходен одговор на потребата за безбедноста на Европа, констатирале на денешната средба ...
сите 189 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Општина Чашка победи кандидатот на СДСМ Горанчо Стојановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: