Таравари прогласи победа во Гостивар


2 копии

Единствената грижа на ДУИ им е само како да се спасат од правдата, реагираше Арбен Зеќири, портпаролот на Алијансата на Албанците, на својот фејсбук профил во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Генералниот секретар на Алијансата за Албанците Арбен Таравари денеска изјави дека се очекува оставката на премиерот Заев да стигне до Собранието: ‘Се надевам ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари, тврди дека освен „сигурните“ 61 пратеник, се преговара и со неколку пратеници на СДСМ кои, ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното формирање на новото собраниско мнозинство, од Алијанса за Албанците соопштија дека „политичките партии кои не беа дел од злото што го произведоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, за ТВ24 изјави дека целата е граѓаните да се ослободат од корумпираната власт во Македонија. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 392 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари прогласи победа во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: