Мисајловски: Ова е победа на народот, благодариме Македонијо!


На последните локални избори во Македонија, народот јасно даде порака и поддршка за кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ во кои што препознаа визија во ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани на локалните избори гласаа за промени. Незадоволни од градоначалниците на СДСМ и нивната да се каже неработа и стагнација на општините, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никој не може мене да ми забрани да јас не бидам среќен со Преспанскиот договор, и да сонувам додека политички функционирам таа неправда која му е нанесена на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се на терен од прв ден, се откажуваат од привилегиите и ќе започнат 3 капитални проекти уште првиот месец. Со самото стапување ...
| | веќе видена | слични

Со самото стапување на функцијата градоначалник, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ излегоа на терен и почнаа со средување на општините, зголемување на хигиената, ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во „Тема на денот“ во централниот дневник на телевизија Сител вели дека е обезбедено мнозинство за гласање ...
| | веќе видена | слични

До мене стигнаа неколку можности за да се прошири тоа пратеничко мнозинство кое би изгласало евентуална недоверба на владата и после тоа би почнале преговори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Ова е победа на народот, благодариме Македонијо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: