Јовица Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Брвеница


Според нофицијални податоци од алалитичиот центар на ВМРО-ДПМНЕ Јовица Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Брвеница. Негов противкандидат беше ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ЛДП, Горан Милевски, на Фејсбук објави фотографија од прослава за освоениот градоначалнички мандат на кандидатот на ЛДП и ДОМ, Курто Дудуш. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот градоначалник на Брвеница, Јовица Илиевски, порача дека кога станува збор за општиот интерес не смее да се прави никаква разлика според верска или ...
| | веќе видена | слични

По победата на Тони Коњановски на локалните избори падна и првата оставка во Битола. Денеска оставка поднесе директорот на ЈКП „Водовод“ Горан Козаров. Козаров ...
| | веќе видена | слични

Во вториот круг од локалните избори, независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски освои 25.587 гласови од граѓаните, додека пак кандидатот од ...
| | веќе видена | слични

На овие локални избори, ВМРО-ДПМНЕ во Битола доби околу 7.000 гласови повеќе во споредба со изборите пред четири години. Новиот градоначалник Тони Коњановски ...
| | веќе видена | слични

Една од општините кои ги изгуби СДСМ на овие локални избори, а со кои раководеше во претходните четири години, е Арачиново. Уште на првиот круг од ова локално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема понижување кое СДСМ нема да го преземе на својот грб како терет само за останат на власт. Не смеат, еве пак ќе кажам не смеат да го кажат тоа пред ...
сите 446 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 567 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфирије денеска пристигна во Скопје заедно со осум владици од Српската православна црква. За утре е закажана утринска литургија која ќе се ...
сите 83 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовица Илиевски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на Брвеница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: