Цивил: Вториот круг е потензичен, но изборниот ден поминува генерално во позитивна атмосфера


Вториот круг од локално е малку потензичен, што е очекувано, но сепак има слободен, фер и демократски изборен натпревар. Изборниот ден во глобала гледано се ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица до Јавното обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против печатницата „Софија“ од Богданци и нејзиниот сопственик ппоради ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кочанец, додека гласал, ѝ кажал јавно на сопругата кој број да го заокружи. Против него е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.М.(67) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторeно ...
| | веќе видена | слични

До Обвинителство неколку пријави за изборни нерегуларности За текот на вчерашниот изборен ден, од Основното јавно обвинителство соопштија дека до Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела од Глава шеснаесет – Кривични дела против изборите и гласањето од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази задоволство од тоа како помина изборниот ден. На вечерашната прес-конференција посочи дека за 31,7 отсто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество, дел од нашите животи. Уште едно важно обележје на овие избори, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
сите 239 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 644 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода Косовец кој нелегално престојувал во Македонија ја истепал сестра си. - На 15.01.2022 во 00.40 часот од полициски службеници од СВР ...
сите 322 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 299 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 660 | | | веќе видена

Секој месец нова кризна состојба со СДСМ. Откако целата измината година експертите предупредуваа за енергетска и топлинска криза, додека извесен период од БЕГ ...
сите 246 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил: Вториот круг е потензичен, но изборниот ден поминува генерално во позитивна атмосфера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: