ОТКАКО ГЛАСАЛЕ, ЛИВЧИЊА ГИ ПРЕВИТКАЛЕ ОД ОБРАТНАТА СТРАНА, ДА ПОКАЖАТ ЗА КОГО ГЛАСАЛЕ: Цивил укажува на нерегуларности

На ИМ 1014, Куманово, во „Чистота и зеленило“, тројца гласачки откако гласале, намерно ги завиткале ливчињата од обратна страна, за да се види за кого гласале. ...
| | веќе видена | слични

Вевчанци се секогаш расположени за гласање. Тоа се покажа и на овие локални избори, кога во вториот круг на 31 октомври, излезноста беше 81.83 отсто. Ако се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со 51,44 проценти во првиот круг Локалните избори 2021 имаат рекордно најниска излезност од сите гласања за избор на градоначалници и советници на општини од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина полнолетни граѓани од државава не гласале на вториот круг на локалните избори кои се одржаа во земјава. Државната изборна комисија целосно ...
| | веќе видена | слични

До 11 часот излезноста на гласачките места каде се одржува втор круг од локалните избори е 14,18 отсто или гласале 160.035 граѓани. Во првиот круг излезноста ...
| | веќе видена | слични

Излезноста во вториот круг на локалните избори до 18:30 часот изнесува 48,88% и своето право на глас го оствариле 555.943 гласачи, објави Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
сите 239 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 644 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода Косовец кој нелегално престојувал во Македонија ја истепал сестра си. - На 15.01.2022 во 00.40 часот од полициски службеници од СВР ...
сите 322 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 299 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 660 | | | веќе видена

Секој месец нова кризна состојба со СДСМ. Откако целата измината година експертите предупредуваа за енергетска и топлинска криза, додека извесен период од БЕГ ...
сите 246 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКАКО ГЛАСАЛЕ, ЛИВЧИЊА ГИ ПРЕВИТКАЛЕ ОД ОБРАТНАТА СТРАНА, ДА ПОКАЖАТ ЗА КОГО ГЛАСАЛЕ: Цивил укажува на нерегуларности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: