Климатски промени: Кои се економските влогови?


11 копии

Австралија денеска соопшти дека ќе продава јаглен „во децениите што доаѓаат“, откако се откажа од пактот за постепено укинување на загадувачките фосилни горива ...
| | веќе видена | слични
15 копии

БДП на 65-те најранливи земји ќе се намали во просек за 20 проценти до 2050 година и за 64 отсто до 2100 година доколку светот се загрее за 2,9 степени ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Тувалу одржа говор на Конференцијата на Обединетите нации за климата во Глазгов стоејќи до колена во морската вода за да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Тувалу, во видео пораката која ќе се прикажува на климатската конференција на Обединетите нации во Глазгов, одржал говор ...
| | веќе видена | слични

-ЛДП останува на ставот дека нема да влезе во ново мнозинство на Мицковски. Не преговараме, изјави за Утрински брифинг Проф. д-р Зоран Шапуриќ, директор на ...
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за намалување на штетните емисии, некои држави поставуваат високи цели, но на долг рок не постигнуваат резултати, додека други отфрлаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањето за укинување на јагленот како извор на енергија вчера го поддржаа уште 23 земји на климатската конференција на Обединетите Нации (ОН) во Глазгов, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 390 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Се потврди дека големата афера „Криминални парцели“ за проневера на 1,5 милиони евра е поврзана со ВМРО-ДПМНЕ, Белиот дворец и Христијан Мицкоски. Станува збор ...
сите 101 | | | веќе видена

Гласањето во 15-члениот Совет за безбедност заврши со 13 гласа „за” и два „против-2, што ја означи првата сериозна поделба меѓу петте постојани членки на ...
сите 189 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 276 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Климатски промени: Кои се економските влогови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: