Објавени резултатите од традиционалниот конкурс за ученици по повод Светскиот ден на штедењето

Време зa читање: 3 минути Постојаните вложувања во сферата на финансиската писменост и потврдувањето на важноста на финансиската едукација сѐ повеќе даваат ...
| | веќе видена | слични

Со кампањата „Засади желба, за поубава иднина“, во чии рамки се планирани едукативни и општествено одговорни активности, пензиските друштва сакаат преку пример ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 7 минути На вчерашната прес конференција трите пензиски друштва го одбележаа почетокот на кампањата „Засади желба за поубава иднина“ која има ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Комерцијална банка ја смета финансиската писменост за клучен фактор за економски развој и благосостојба на населението. Затоа Банката ...
| | веќе видена | слични

Трите пензиски друштва Сава пензиско друштво, КБ Прво пензиско друштво и Триглав пензиско друштво почнуваат кампања „Засади желба за поубава иднина“. Планирани ...
| | веќе видена | слични

Планирани се едукативни и општествено-одговорни активности со кои трите пензиски друштва сакаат преку примери да им покажат на младите дека секоја денешна ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 5. ноември 2021 (ИНПРЕС) – Учениците од охридското средно економско училиште „Св.Кирил и Методиј“ ќе бидат дел од кампањата „Засади желба, за поубава ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Сакајќи да ги научи младите на вистинските вредности и на донесување мудри одлуки, но и да им даде почетен „ветер во грб“, веќе 16 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 646 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 477 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, вели Весна Јаневска, претедателка на комисија за образование и наука на ...
сите 273 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавени резултатите од традиционалниот конкурс за ученици по повод Светскиот ден на штедењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: