А пасот и слободниот на Лева, ги приметивте ли?

2 копии

Лајпциг ја совлада ослабената Борусија Дортмунд со 2-1 во денешното бундеслигашко дерби, па сега Баерн Минхен може малку полесно да дише и има четири бода ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен тесно го победи Фрајбург денеска попладне, но доста подобра вест доби вечерва во дербито на колото во германската фудбалска Бундеслигата во која ...
| | веќе видена | слични

Роберт Левандовски едноставно е незапирлив, а истото може да се каже и за неговиот тим Баерн Минхен. Полјакот иако денеска не беше брилијантен, сепак знаеше ...
| | веќе видена | слични

Повеќе нема непоразени екипи во Бундеслигата, а за тоа се погрижи Баерн Минхен кој попладнево го совлада Фрајбург со 2-1. Гостите допатуваа на „Алијанц Арена“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А пасот и слободниот на Лева, ги приметивте ли?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: