Г-20: САД ќе го покренат прашањето за рамнотежата на светските енергетски пазари

САД имаат намера да го покренат прашањето за баланс меѓу понудата и побарувачката на глобалните енергетски пазари за време на самитот на Г20 во Рим. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Енергетиката, животната средина и климата се поврзани сектори. За нив се неопходни надпартиски, усогласени и меѓусебно поттикнувачки политики. Согласно со ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа ги предупреди земјите производители на нафта да не го попречуваат моменталното глобално економско закрепнување. Карин Жан-Пјер, заменик портпарол ...
| | веќе видена | слични

Колку подоцна се преземаат мерки за справување со климатската криза, економскиот трошок за справување со последиците од различните непогоди што нѐ чекаат во ...
| | веќе видена | слични

ОПЕК + тргнува кон политичка битка со претседателот Џо Бајден, бидејќи Саудиска Арабија и нејзините сојузници мора да изберат дали ќе ги послушаат барањата на ...
| | веќе видена | слични

Франција сака природниот гас да биде вклучен во листата на инвестиции на Европската унија што придонесуваат за одржливиот развој, јавија француски медиуми ...
| | веќе видена | слични

Домашните експерти укажуваат дека Македонија како земја увозник на енергенти ќе го почувствува поскапувањето на светските берзи и додаваат дека во следниов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 91 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 95 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Г-20: САД ќе го покренат прашањето за рамнотежата на светските енергетски пазари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: