Ќе се избира градоначалник во 44 општини: Еве каде ќе има гласање во вториот круг од локалните избори


Повторување на гласањето за градоначалник и за совет ќе има на едно избирачко место (0543) во Дебар, а ќе се прегласува и на избирачко место 2957/1 во Шуто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата жена градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска утринава објави слика со својот сопруг на социјалните мрежи, во чиј опис напиша дека знаеле дека ...
| | веќе видена | слични

Во септември со храброст и одлучност знаевме дека заедно можеме наспроти сите неправди. Знаевме и дека оваа слика ќе биде спомен дека заедно верувавме во успех ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Изборната комисија на Град Скопје вчера и го врачи Уверението за избор на градоначалник на Данела Арсовска, со што Град Скопје доби жена градоначалник за ...
| | веќе видена | слични

Во понеделник, на 8. ноември Данела Арсовска и официјално ќе го преземе градоначалничкиот мандат за Град Скопје, кога на свечен чин ќе биде извршено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ова Град Скопје доби жена градоначалник за првпат од независноста на државата.Во понеделник, на 8ми ноември, 2021 година, Арсовска официјално ќе го преземе ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје доби жена градоначалник првпат по цели три децении од независноста на Македонија, откако независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Локалните лидери на огранокот на ДУИ, Артин Спахиу и на организацијата на СДСМ, Азем Фејзоски, со членови на раководствата, ја одржаа првата средба по првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се избира градоначалник во 44 општини: Еве каде ќе има гласање во вториот круг од локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: