Вака во Европа НЕ БИЛО ОД 2008 ГОДИНА

19 копии

Светските цени на храната пораснаа трет месец по ред во октомври и достигнаа нов десетгодишен максимум, повторно предводени од растот на цените на житарките и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ценaта на храната во светот е највисока во последните десет години, а бележи дополнителен раст во последните три месеци, објави денеска Агенцијата за храна на ...
| | веќе видена | слични

Ирскиот министер за домување Дараг О’Брајан сака да го ограничи растот на станарините на два отсто годишно. Наемите и цените на куќите во Даблин во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во центарот на Скопје попладнево, повторно се случи сообраќајна незгода. Според очевидци кои говорат за Фактор, автомобил удрил во возило на Итната медицинска ...
сите 164 | | | веќе видена

По тврдењата на ВМРО – ДПМНЕ дека генералниот секретар Миле Зечевиќ позитивен на Ковид – 19, без маска го ширел вирусот на Водици во Охрид, директорката на ...
сите 148 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи, Аналена Бербок, изјави дека персоналот на германската амбасада и нивните семејства остануваат во главниот град на ...
сите 226 | | | веќе видена

Пржинската влада ќе почека до нејзиниот пат во историјата - сите саката да ја нема, но опозицискиот предлог кој што денска велзе во законодавниот дом нем ад ...
сите 361 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 282 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, кој ја предводи владината делегација во официјалната посета на Бугарија, попладнево со највисоки државни почести беше пречекан на ...
сите 656 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака во Европа НЕ БИЛО ОД 2008 ГОДИНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: