Арсовска: Одиме масовно на гласање за да ставиме крај на овие нечисти политички игри

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која на овие избори излезе како независен кандидат, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, непосредно пред почетокот ...
| | веќе видена | слични

Локалните лидери на огранокот на ДУИ, Артин Спахиу и на организацијата на СДСМ, Азем Фејзоски, со членови на раководствата, ја одржаа првата средба по првиот ...
| | веќе видена | слични

Во Дебат, каде поради неостварен цензус на 14 ноември ќе биде спроведен втор круг на гласање, се очекува тесна битка меѓу актуелниот градоначалник Хекуран ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Верувам дека успеавме да го оствариме своето лично право да го дадеме својот глас за каква сакаме да биде иднината на Скопје, во првиот круг водев со 8.000 ...
| | веќе видена | слични

-Јас како човек кој што живее во овој град 42 години сметам дека моите пријатели, моето семејство, сите оние кои што ме познаваат, меѓутоа и сите Скопјани кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гласањето е нешто кога луѓето одлучуваат во кој правец сакаат да се движат, во конкретниот случај градот Скопје. Имајќи предвид дека меѓу двата изборни круга ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двете земји се подготвуваат за влез во НАТО, откако политичките раководства се изјаснија за брз прием во Алијансата .-Тие ќе разговараат за кандидатурите на ...
сите 646 | | | веќе видена

Цане Мојановски поранешен претседател на Комисијата на верски заедници во емисијата 24 анализа истакна дека литурскиото сослужување е црковниот облик во кој ...
сите 477 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, вели Весна Јаневска, претедателка на комисија за образование и наука на ...
сите 273 | | | веќе видена

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 167 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Одиме масовно на гласање за да ставиме крај на овие нечисти политички игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: