Ковачки по поднесувањето кривична пријава за прилепската злосторничка група: Знаеме кои сте!

Денеска во ЈО поднесовме кривична пријава против злосторничката група службеници во МВР, кои вршеле следење, малтретирање и тепање на неистомисленици на Заев ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Разликата на советничките листи во првиот круг од изборите споредено со СДСМ е повеќе од 55 илјади гласови. Ако се земат првиот и вториот круг во предвид ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вели дека вчера се случил крик на народот. Во гостувањето на Алфа рече народот се одлучил да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше гостин во „Што не е јасно“ на Алфа ТВ. Тој од страна на новинарот Љупчо Цветановски беше прашан што според него се ...
| | веќе видена | слични

– Во една реченица крик на народот. Гласот на народот се слушна во овие месец дена бидејќи кампањата и во првиот круг и во вториот беше драматична но премногу ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ вечерва, по вестите во 18:15 часот ќе гостува на телевзијата „Алфа“, во емисијата „Што не е јасно“. Мисајловски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека сите знаат која е прилепската злосторничка група и порача да не прават криминал и притисок и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со членството во ЕУ, истакна дека од ЕУ не треба да се ...
сите 289 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека е подготвен да разговара за измени во Изборниот законик во однос ...
сите 402 | | | веќе видена

Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал при Регионален центар Запад денеска запленија 30 килограми свежа риба кај албански државјанин на ...
сите 240 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во крајните североисточни делови облачно со слаб снег. Попладне претежно сончево. Ќе дува ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки по поднесувањето кривична пријава за прилепската злосторничка група: Знаеме кои сте!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: