Мицкоски: Секој оној кој работел според закон не треба да се грижи, нема да има реваншизам

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своето гостување во вестите на телевизија Сител, рече дека од она што до него доаѓа како информација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општината Јагуновце на удар на новиот градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Костадиновски. Ден – два по неговото доаѓање, од работа избркал шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинската организација на СДСМ Јегуновце ја информира јавноста за неморалното и нечовечко однесување на новоизбраниот градоначалник на Општина Јегуновце ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тврдењата на Велика Британија дека наводно Русија планира да инсралира проруска влада во Украина треба да бидат сфатени сериозно, а тоа ја покажува потребата ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Секој оној кој работел според закон не треба да се грижи, нема да има реваншизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: