38-годишно лице од Крива Паланка меѓу десетмината починати од Ковид-19, уште 417 болни од 2.964 тестови

Вкупно 10 починати од ковид-19 се регистрирани во денешниот извештај на Министерството за здравство, од кои едно лице е починато на 24 октомври. Направени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
5 копии

Со тоа вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 205.022, а бројот на активни случаи изнесува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.10 – 31.10.2021 година вкупниот промет изнесувал 930.247.593 денари ...
| | веќе видена | слични

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ОБЈАВИ НОВО МНОЗИНСТВО Имаме ново парламентарно мнозинство, oбјави на Фејсбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Новата иднина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 757 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

„И покрај се поголемиот број на заразени, бројот на хоспитализирани е стабилен, но со вакво големо присуство на вирусот кај населението, очекуваме притисок врз ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

38-годишно лице од Крива Паланка меѓу десетмината починати од Ковид-19, уште 417 болни од 2.964 тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: