ЕКСПЕРТИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Струјата по Нова година најверојатно ќе поскапи за повеќе од 20 %


Цената на струјата за домаќинствата најверојатно ќе поскапи за повеќе од 20% по Нова Година, алармираат енергетските експерти. Иако власта демонстрира ...
| | веќе видена | слични

Пожарот кој синоќа изби на блокот 3 во РЕК Битола е последица на ненавремено и неквалитетно одржување на сите блокови во термоелектраната, вели за Локално мк ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РЕК Битола работи со двата блока, ТЕЦ Осломеј ќе се стави веднаш во функција и веќе има јаглен за таа работа, информира вечерва министерот за економија, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, во гостување во Топ Тема на телевизија Телма, изјави дека се прават сите подготовки за зголемување на домашното ...
| | веќе видена | слични

Ги правиме сите подготовки за зголемување на домашното производство на електрична енергија за да не се случат ценовни шокови со електричната енергија од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека подобрена е ситуацијата од пред една недела во делот на снабдување на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши соопшти дека се интензивираат постапките за зголемување на државните капацитети за производство на електрична енергија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато” во Скопје ...
сите 310 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 329 | | | веќе видена

Во екот на тензиите меѓу Русија и Западот и акумулацијата на оружје околу Украина, секоја порака од двете страни добро се „мери“. Последната е од Дмитриј ...
сите 515 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 51 | | | веќе видена

Пратениците ја продолжуваат агонијата на и така уништените компании. Поради тоа што не успеаја да ги усвојат измените на Законот за платен промет, фирмите кои ...
сите 461 | | | веќе видена

Легендарниот пејач Аки Рахимовски за последен пат беше испратен на загрепски Мирогој во Алејата на великаните. Ковчегот на Аки Рахимовски беше покриен со ...
сите 153 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕКСПЕРТИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Струјата по Нова година најверојатно ќе поскапи за повеќе од 20 %

Од:
До кого (е-маил):
Порака: