Инфалцијата во еврозоната забрза во октомври и надмина 4 отсто

Инфалцијата на годишно ниво во еврозоната силно забрзала во октомври, достигнувајќи го највисокото ниво во последните 13 години, поттикната од високите цени на ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Светските цени на храната пораснаа трет месец по ред во октомври и достигнаа нов десетгодишен максимум, повторно предводени од растот на цените на житарките и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ценaта на храната во светот е највисока во последните десет години, а бележи дополнителен раст во последните три месеци, објави денеска Агенцијата за храна на ...
| | веќе видена | слични

Ирскиот министер за домување Дараг О’Брајан сака да го ограничи растот на станарините на два отсто годишно. Наемите и цените на куќите во Даблин во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфалцијата во еврозоната забрза во октомври и надмина 4 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: