Двајца пациенти од Штип и Кочани починаа во штипскиот Ковид центар


Со тоа вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 205.022, а бројот на активни случаи изнесува ...
| | веќе видена | слични
17 копии
3 копии
4 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направени 3.257 тестирања се регистрирани 606 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 238, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Косово информира дека од денеска граѓаните можат да се вакцинираат против Ковид-19 во бил кој центар за вакцинирање, без ...
| | веќе видена | слични

Досега во Македонија се направени вкупно 1.400.249 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Според последните бројки од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа починале 7 граѓани од коронавирус. Билансот по градови изнесува 5 починати лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 303 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца пациенти од Штип и Кочани починаа во штипскиот Ковид центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: