СПИРАЛАТА РАСТЕ, СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ ОСТАНУВААТ БЕЗ СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Се најавуваат повисоки цени на производите


Повеќе компании деновиве добија писма со кои им се раскинуваат договорите за снабдување со електрична екергија на слободен пазар. Компаниите се жалат дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека подобрена е ситуацијата од пред една недела во делот на снабдување на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на идната година, граѓаните ќе плаќаат повисока цена на струјата за над 20%, прогнозираат енергетските експерти. Како резултат на енергетската ...
| | веќе видена | слични

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека веднаш ќе имаме проблеми со снабдувањето со електрична енергија или намалено снабдување - уверува ескертот по ...
| | веќе видена | слични

Од организацијата на работодавачи велат дека сега не е вистинско време oдлуката за минималната плата да се зголеми на 18 илјади денари и дека со ваквата мерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 501 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 245 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 199 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПИРАЛАТА РАСТЕ, СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ ОСТАНУВААТ БЕЗ СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Се најавуваат повисоки цени на производите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: