СПИРАЛАТА РАСТЕ, СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ ОСТАНУВААТ БЕЗ СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Се најавуваат повисоки цени на производите


Повеќе компании деновиве добија писма со кои им се раскинуваат договорите за снабдување со електрична екергија на слободен пазар. Компаниите се жалат дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши вечерва информира дека подобрена е ситуацијата од пред една недела во делот на снабдување на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на идната година, граѓаните ќе плаќаат повисока цена на струјата за над 20%, прогнозираат енергетските експерти. Како резултат на енергетската ...
| | веќе видена | слични

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека веднаш ќе имаме проблеми со снабдувањето со електрична енергија или намалено снабдување - уверува ескертот по ...
| | веќе видена | слични

Од организацијата на работодавачи велат дека сега не е вистинско време oдлуката за минималната плата да се зголеми на 18 илјади денари и дека со ваквата мерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последниве шест месеци, Собранието на Република Македонија исплатило околу 6 милиони денари за патни трошоци и близу 600.000 денари за апанажа на државните ...
сите 416 | | | веќе видена

Финска и Шведска сакаат да влезат во НАТО, а Турција е против тоа, па е можно да биде исфрлена од НАТО, вели колумнистот на Си-ен-ен, Дејвид Анделман. Тој ...
сите 627 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 83 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 481 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 187 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПИРАЛАТА РАСТЕ, СЀ ПОВЕЌЕ КОМПАНИИ ОСТАНУВААТ БЕЗ СНАБДУВАЧ СО СТРУЈА Се најавуваат повисоки цени на производите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: