Бошњаковски: Градоначалниците на скопските општини комплетно потфрлија

„Во првиот круг имаше културна предизборна кампања, изборите беа досадни, но односот меѓу партиите со мали закачки беше културен. Но дали сега партиите гледаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако опозицијата е сериозна за брзи предвремени парламентарни избори тоа е лесно изводливо, не е потребно мнозинство туку да се изгласа доверба на влада во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска очекувам оставката на Заев да е неотповиклива. Првпат се случува владејачка партија во Македонија да загуби локални избори. СДСМ дојде на власт со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 578 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 457 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошњаковски: Градоначалниците на скопските општини комплетно потфрлија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: