Никола Љушев: 5Г е тука, Македонски телеком ја гради мрежата на иднината


Пандемијата наметна забрзано темпо на дигитализација и воведување на нови, супер-брзи дигитални комуникациски мрежи на иднината, базирани на оптички технологии ...
| | веќе видена | слични

Дел од поддржувачите на овогодинешната конференција за е-трговија е и Пивара Скопје како наш златен партнер. Разговараме со менаџерот за е-трговија во Пивара ...
| | веќе видена | слични

Што се однесува до австрискиот образовен систем, јас бев навистина воодушевен и позитивно изненаден од начинот на предавање и реализација на наставата, ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на фестивалот за литература и илустрација за деца „Литера“, завчеравечер, во Кинотеката беше отворена изложбата на фотопортрети насловена „И јас сум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите херои во книгите „И јас сум тука“ и „Не престанувајте да се гушкате“, се важни. Приказните и поуките што ги испраќаат до сите нас патуваат надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делата „И јас сум тука“ и „Не престанувајте да се гушкате“ беа промовирани вчеравечер во Кинотека на Македонија. За собирањето на приказните и пораките ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од децата на Доналд Трамп низ годините станаа познати на светската јавност, но Барон Трамп, најмалиот син е и понатаму далеку од очите на јавноста, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 767 | | | веќе видена

„Претседателството на Социјалдемократската партија одлучи да работи на апликацијата на Шведска за членство во НАТО, а доколку биде прифатена, ќе ја задржиме ...
сите 342 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 74 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 104 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Љушев: 5Г е тука, Македонски телеком ја гради мрежата на иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: